Tise som selskap så dagens lys i 2014, og lanserte appen i 2016. Siden den gang har de beveget seg utenfor landegrensene, og nå opererer de i hele Norden. Fra og med 2019 har de doblet omsetningen hvert år, og fortsetter å vokse den dag i dag.
Vi tok en prat med Finance and Reporting Lead, Marthe-Maren, som fortalte hvorfor Tise valgte Huma og Tripletex og hvordan det støtter dem i hverdagen.
Et HR-system for internasjonal vekst
Etter å ha spredd seg utover i Norden, har Tise fått behov for et HR-system som snakker deres språk. Det er nødvendig med et system med tjenester tilpasset lokale lover i landene de har beveget seg inn i, med funksjoner som deling og signering av dokumenter på tvers av land.
Marthe-Maren deler at Huma har gjort det enklere å håndtere ansatte i flere land, og at systemet er oppdaterte i henhold til de lokale lovene.
– Å ha et system som er oppdatert til gjeldende lovverk er veldig viktig. Med Huma kan vi sikre at vi følger lovene i de ulike nordiske landene vi opererer i, noe som sparer oss for både tid og penger.
Hun trekker også frem ferie- og fraværshåndteringen, som gjør det lett å følge nordisk lovverk. Og sammen med Tripletex blir håndtering av fravær smidig og enkelt.
20% rabatt på Huma
Tripletex kunder kan nå kick-starte HR-arbeidet for 2025 med en spesielt god deal på Huma Enterprise.
Halvert tidsbruk på fravær og lønn med lokale integrasjoner
Marthe-Maren legger til at regnskapsprogrammet Tripletex har spart dem for mye manuelt arbeid som tidligere førte til dobbeltregistreringer og tidkrevende arbeid.
– Vi bruker Tripletex til alt på økonomi, regnskap og timeføring, og det har vi gjort siden starten for seks år siden. Systemet har vokst med oss, og det var viktig for oss å finne et HR-system som snakker godt inn her.
Nå er det lettere å opprette et fravær. For eksempel, når en ansatt blir sykemeldt, sender legen en sykemelding til NAV, og takket være integrasjonen mellom Huma og NAV, registreres sykemeldingen direkte i Huma.
Tripletex gjør det enkelt for ansatte å føre timer. System fanger opp dersom noen er delvis sykemeldt, for eksempel 50 prosent. Dette sparer tid og gjør det lettere for de ansatte å følge med på egen timebruk mens de er sykemeldte.
Integrasjonen med Tripletex har gjort lønnsjusteringer mye enklere enn det var tidligere. Tidligere måtte de registrere lønnen i både lønnssystemet og HR-systemet. Med Huma og Tripletex som snakker sammen overføres informasjonen fra den ene siden til den andre, helt automatisk. Det er halvparten av arbeidet, det.
Marthe-Maren fremhever også funksjonen for kontrakts- og dokumentssignering som noe som blant annet gjør lønnsjusteringer enklere. Den har Tise brukt til å sende ut og signere nødvendige dokumenter — digitalt og helt trygt.
Tatt i bruk mye — gleder seg til mer
Integrasjoner og moduler som automatiserer hverdagen i Tise har gitt dem orden og tid til å drive med det de virkelig vil jobbe med, som er å skape en enda bedre arbeidsplass.
– Vi jobber hele tiden med å forbedre alt vi leverer, og Huma har vært et sentralt verktøy for oss. Det gjør oss mer effektive, gir oss bedre innsikt og hjelper oss å følge opp våre ansatte på en bedre måte.
Til slutt legger hun til at nå gleder de seg til å prøve lønnsrevisjonsmodulen.
Det gleder vi oss til også, Marthe-Maren! Takk for praten!