Fem personer står i et kontor, og alle har på seg et nøkkelbånd og et ansattkort. De står vendt mot kameraet, med skrivebord, datamaskiner og vinduer i bakgrunnen.

I sommer har vi hatt så mye moro i Tripletex, og vi fikk lede et helt eget isolert innovasjonsteam som bygde det som kan bli fremtidens MCP-koblinger til Tripletex AI-agenten!

Folk blir mer og mer komfortable med å bruke LLM-er og chatboter, og det betyr også at synet deres på kvalitet er i endring. Tripletex sin support-AI-bot er litt utdatert og trenger noen nye klær. Så vi har analysert, med hjelp fra de andre Tripletex-teamene, hvilke eksterne systemer Tripletex AI-agenten bør koble seg til for å gjøre livet mye enklere for alle brukerne våre.

Dette er oss – sommerstudentene i Tripletex i 2026

Fem personer sitter på USB-kabler, med kalkulatorer og kvitteringer i hendene, i et kontor fylt med papirer, diagrammer og regnskapsmateriale. AI-generert bilde.

Jenny (24), UX-designer: Tar master i industriell design ved NTNU Trondheim

Jeppe (28), Product Manager: Tar master i Business Analytics ved Kristiania

Lilly (28), utvikler: Tar master i programvareutvikling ved UIB og HVL

Mathias (25), utvikler: Tar master i Informatikk ved NTNU Trondheim

Håkon (25), utvikler: Tar master i Datateknologi ved NTNU Trondheim

Våre favorittfraser

“Go crazy 🤪”
“Full bazooka 💥”
“Spainnjhøvv”
“Hvordan går det med å bli kodeekspert”

Introduksjon og brukerresearch

Vi brukte mye tid på kundeintervjuer på tvers av kundetyper og snakket med både teknisk trygge brukere og folk med lite eller ingen AI-erfaring. I tillegg lente vi oss på eksisterende kundefeedback, samtaler med folk internt i Tripletex, og på å sette opp den eksisterende MCP-en. Her fulgte vi de råd og guides vi fikk om hvordan Tripletex jobber brukerfokusert, og hvor mange ulike behov som faktisk finnes i systemet.

Vi var så heldige at syv kunder var klare på å snakke med oss og vi fikk masse bra innsikt. Tusen takk til dere!

Prioritering og løsning

Vi valgte å satse på flere eksterne partnere som vi tror kunne være relevante for Tripletex sine brukere. Vi prioriterte dem basert på tilgjengelighet, nytte, og utbredelse. Altså: finnes det en brukbar kobling i dag? Hvor mye manuelt arbeid låser den opp? Og hvor mange bruker plattformen?

Det var gøy å være et isolert team og vi hadde 100% frihet til hva vi holdt på med. Det kommer jo med en angst for om vi faktisk løser et reelt problem, og om vår løsning er god! Men demoen vår ble tatt veldig godt imot og vi presenterte for flere enn 100 folk i Tripletex, som kom og var skikkelig gira på MCP… Ja, folk i Tripletex er nerds. 🤓

Fem personer sitter rundt et konferansebord med bærbare datamaskiner og notatblokker og smiler til kameraet. På en skjerm og på en bærbar datamaskin vises ordet «Idémyldring!» med hvit tekst på blå bakgrunn.

Det sosiale

Vi var del av et Visma-kull på 13 andre interns og vi deltok i masse gøye aktiviteter med de blant annet hyttetur, fangene på fortet, istirsdag,vaffeltorsdag, en start og slutt fest med god middag og litt fest etterpå (les: pubcrawl), og ukentlig felleslunsj. 

Brettspill og Mario Kart har blitt en del av pausene våre når vi har jobbet. 

Alt i alt, super opplevelse! Hvis vi var deg, ville vi ha søkt med en gang!

Tusen takk for oss, Tripletex!

MCP: Make Competitors Panic!!!!

Peace out!

Nysgjerrig på hvordan det er å jobbe i Tripletex? Les mer på karrieresiden

En skjeggete mann med briller smiler til kameraet i moderne kontormiljø, mens en person med caps jobber i bakgrunnen.

Prøv Tripletex gratis i 14 dager!

Over 160.000 bedrifter bruker Tripletex, og det er ikke uten grunn! Prøv du også – uforpliktende og kostnadsfritt.